dzudo1 TREBINJE | Džudisti „Leotara“ osvojili su 27 medalja, devet zlatnih, šest srebrnih i 12 bronzanih na 12. Međunarodnom džudo kupu „Trebinje 2015“, petom Memorijalu „Miloš Mrdić“, koji je u organizaciji Džudo kluba „Leotar“ sinoć završen u Trebinju.
Trebinjski džudisti ekipno su bili najbolji u konkurenciji poletaraca, starijih pionira i kadeta, dok su u juniorskoj konkurenciji bili trećeplasirani.
Zlatne medalje osvojili su Anastasija Mrdić, poletarka do 32 kilograma, Marija Marković, mlađa pionirka preko 57 kilograma, Božidar Vučurević, stariji pionir do 66, kadeti Uroš Ninić do 55 i Nikola Kapor do 90 kilograma i kadetkinja Nikolija Brborić do 44 kilograma. Uroš Ninić i Nikolija Brborić osvoji su zlatne medalje i u juniorskoj konkurenciji, a najsjajnije odličje u ovoj konkurenciji pripalo je i Ivani Rikalo u kategoriji do 63 kilograma.
Na takmičenju je učestvovalo je 595 takmičara iz 61 kluba iz BiH, Srbije, Crne Gore, Hrvatske.