Драма са тужним крајем: ЛЕОТАР ОСТАО БЕЗ ФИНАЛА

ТРЕБИЊЕ │ Кошаркаши „Леотара“ заустављени су у походу на титулу шампиона Републике Српске и пласман међу најбоље бх. клубове, вечерашњим поразом на свом паркету од екипе „Братунца“ у одлучујућој, трећој утакмици полуфиналног разигравања.

Утакмица је ријешена у драматичном продужетку, у којем су се Братунчани боље снашли и славили резултатом 81:77, након неријешених 68:68, колико је на семафору стајало по завршетку регуларна четири периода.

За играче, стручни штаб и публику која је до краја испунила дворану „Милош Мрдић“ остаје посебан жал што су домаћи највећим дијелом утакмице били боља екипа, да би најпосле побједу испустили из руку када се свима чинило да су је већ приграбили за мирнију завршницу.

Само три минута прије краја посљедње четвртине „Леотар“ је имао предност од 10 поена, коју су гости из Братунца – упорношћу, искуством и уз мало среће – успјели на надокнаде и изборе продужетке.

„Имали смо одличну ситуацију, узео сам тајм-аут да их смирим, да сачувамо енергетске резерве за посљедња три-четири минута. Послије тога смо дали свега неколика поена а они су ушли у серију“, каже видно разочаран шеф стручног штаба домаћих Дражен Шегрт.

Тројка гостију након вођства и у продужетку, додаје он, додатно је екипу „психички окренула низа страну“.

Остаје горак окус што је за Требињце изузетна сезона, у којој су били лидери на табели са само једним поразом у 22 утакмице, завршена прије финала и одлучујуће битке за шампионску титулу, а поразом од ривала кога су два пута савладали у лигашком дијелу првенства.

„Жао ми је само ових момака јер смо јако пуно и поштено радили све ово вријеме. Све негативно преузимам на себе. Желим момке да заштитим од било каквих критика. Ипак су они хероји овим клинцима што су напунили салу вечерас“, истиче Шегрт.

Међу Требињцима вечерас је најбољи био Никола Марић са 25 поена и 13 скокова. Лука Радмиловић је постигао 16, а Милан Лужајић 15 поена.