Plivači blistali u Banjaluci

oooodddd
BANJALUKA | Plivači Leotara osvojili su 15 medalja, od čega 8 zlatnih, 3 srebrene i 4 bronzane, na Zimskom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.
Najuspješnija takmičara PK Leotar bila je Ana Čučković, koja je osvojila četri zlatne i jednu srebrenu medalju. Ana je postala apsolutni prvak RS u malim bazenima na 50 metara leđno, 50 prsno , 100 prsno i 100 metara mješovito, dok je viceprvak RS postala u disciplini 50 metara slobodno. Pionirka, Helena Lakić , postala je pionirski prvak RS na 50, 100 i 200 metara leđno, dok je bronzanu medalju osvojila na 50 metara slobodno. Marija Rosandić postala je omladinski prvak RS na 50 metara delfin. Anastasija Radmilović postala je viceprvak RS na 100 i 200 metara prsno. Marija Ninković osvojila je bronzane medalje u omladinskoj konkurenciji na 50 metara prsno i 200 metara delfin. Uroš Grubač osvojio je bronzanu medalju na 100 metara prsno.
Na ovome takmičenju, učestvovalo je preko 200 plivača iz devet klubova. Prvenstvo je održano za sve starosne kategorije.