Plivači Leotara osvojili 29 medalja

BANJALUKA │ Članovi Plivačkog vaterpolo kluba „Leotar“ postigli su izuzetne rezultate na Ljetnom republičkom prvenstvu u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci, osvojivši 29 medalja – jednu zlatnu, 19 srebrnih i devet bronzanih.

U kategoriji pionira na 100 metara prsno Stevan Zirojević je osvojio mjesto prvaka Republike Srpske.

Plivači „Leotara“ osvojili su i dva pehara, za treća mjesta u kategoriji mlađih pionira  i pionira.

Na ovom takmičenju, koje je organizovao Plivački savez RS, učestvovala su 194 takmičara, iz deset klubova iz Srpske.

Plivački vaterpolo klub „Leotar“ naredni vikend očekuju dva važna takmičenja, Ljetno državno prvenstvo u Banjaluci i revijalno plivačko takmičenje u Nikšiću.