Почиње Свјетско првенство у фудбалу

 

Свјетско првенство у фудбалу, које се одржава 21. пут, почиње данас у Русији и трајаће до 15. јула.

Током 25 „радних фудбалских дана“, љубитељи фудбала имаће прилику да уживају у 64 утакмице, у којима ће снаге одмјерити 32 национална тима.

Репрезентација Србије, прву утакмицу игра у недјељу, 17. јуна против Костарике. Србија се вратила на главну свјетску сцену послије осмогодишње паузе.

Турнир отвара дуел домаћина Русије и Саудијске Арабије од 17.00 часова на Лужњики стадиону у Москви, гдје ће бити одиграно и финале.

Свјетско првенство биће одржано у 11 градова Русије- Москви, Санкт Петербургу, Самари, Саранску, Ростову на Дону, Сочију, Казању, Калињинграду, Волгограду, Нижњем Новгороду и Јекатеринбургу. Титулу првака свијета брани Њемачка.

Распоред утакмица

Група А:

  1. коло:

Русија – Саудијска Арабија (14. јун, Москва, 17.00)

Египат – Уругвај (15. јун, Јекатеринбург, 14.00)

 

  1. коло:

Русија – Египат (19. јун, Санкт Петербург, 20.00)

Уругвај – Саудијска Арабија (20. јун, Ростов на Дону, 17.00)

 

  1. коло:

Уругвај – Русија (25. јун, Самара, 16.00)

Саудијска Арабија – Египат (25. јун, Волгоград, 16.00)

 

Група Б:

 

  1. коло:

Мароко – Иран (15. јун, Санкт Петербург, 17.00)

Португал – Шпанија (15. јун, Сочи, 20.00)

 

  1. коло:

Португал – Мароко (20. јун, Москва, 14.00)

Иран – Шпанија (20. јун, Казањ, 20.00)

 

3 .коло:

Шпанија – Мароко (25. јун, Калињинград, 20.00)

Иран – Португал (25, јун, Саранск, 20.00)

 

Група Ц:

 

  1. коло:

Француска – Аустралија (16. јун, Казањ, 12.00)

Перу – Данска (16. јун, Саранск, 18.00)

 

  1. коло:

Француска – Перу (21. јун, Јекатеринбург, 17.00)

Данска – Аустралија (21. јун, Самара, 14.00)

 

  1. коло:

Данска – Француска (26. јун, Москва, 16.00)

Аустралија – Перу (26. јун, Сочи, 16.00)

 

Група Д:

 

  1. коло:

Аргентина – Исланд (16. јун, Москва, 15.00)

Хрватска – Нигерија (16. јун, Калињинград, 21.00)

 

  1. коло:

Нигерија – Исланд (21. јун, Волгоград, 17.00)

Аргентина – Хрватска (21. јун, Нижњи Новгород, 20.00)

 

  1. коло:

Исланд – Хрватска (26. јун, Ростов на Дону, 20.00)

Нигерија – Аргентина (26. јун, Санкт Петербург, 20.00)

 

Група Е:

 

  1. коло:

Костарика – Србија (17. јун, Самара, 14.00)

Бразил – Швајцарска (17. јун, Ростов на Дону, 20.00)

 

  1. коло:

Бразил – Костарика (22. јун, Санкт Петербург, 14.00)

Србија – Швајцарска (22. јун, Калињинград, 20.00)

 

  1. коло:

Србија – Бразил (27. јун, Москва, 20.00)

Швајцарска – Костарика (27. јун, Нижњи Новгород, 20.00)

 

Група Ф:

 

  1. коло:

Њемачка – Мексико (17. јун, Москва, 17.00)

Шведска – Јужна Кореја (18. јун, Нижњи Новгород, 14.00)

 

  1. коло:

Јужна Кореја – Мексико (23. јун, Ростов на Дону, 17.00)

Њемачка – Шведска (23. јун, Сочи, 20.00)

 

  1. коло:

Мексико – Шведска (27. јун, Јекатеринбург, 16.00)

Јужна Кореја – Њемачка (27. јун, Казањ, 16.00)

 

Група Г:

 

  1. коло:

Белгија – Панама (18. јун, Сочи, 17.00)

Тунис – Енглеска (18. јун, Волгоград, 20.00)

 

  1. коло:

Белгија – Тунис (23. јун, Москва, 14.00)

Енглеска – Панама (23. јун, Нижњи Новгород, 14.00)

 

  1. коло:

Енглеска – Белгија (28. јун, Калињинград, 20.00)

Панама – Тунис (28. јун, Саранск, 20.00)

 

Група Х:

 

  1. коло:

Пољска – Сенегал (19. јун, Москва, 17.00)

Колумбија – Јапан (19. јун, Саранск, 14.00)

 

  1. коло:

Јапан – Сенегал (24. јун, Јекатеринбург, 17.00)

Пољска – Колумбија (24. јун, Казањ, 20.00)

 

  1. коло:

Сенегал – Колумбија (28. јун, Самара, 16.00)

Јапан – Пољска (28. јун, Волгоград, 16.00)

 

Осмина финала:

1Ц – 2Д (30. јун, Казањ, 16.00)

1А – 2Б (30. јун, Сочи, 20.00)

1Б – 2А (1. јул, Москва, 16.00)

1Д – 2Ц (1. јул, Нижњи Новгород, 20.00)

1Е – 2Ф (2. јул, Самара, 16.00)

1Г – 2Х (2. јул, Ростов на Дону, 20.00)

1Ф – 2Е (3. јул, Санкт Петербург, 16.00)

1Х – 2Г (3. јул, Москва, 20.00)

 

Четвртфинале:

Побједник А1/Б2 – Побједник Ц1/Д2 (А) (6. јул, Нижњи Новгород, 16.00)

Побједник Е1/Ф2 – Побједник Г1/Х2 (Б) (6. јул, Казањ, 20.00)

Побједник Ф1/Е2 – Побједник Х1/Г2 (Ц) (7. јул, Самара, 16.00)

Побједник Б1/А2 – Побједник Д1/Ц2 (Д) (7. јул, Сочи, 20.00)

 

Полуфинале:

Побједник А – Побједник Б (10. јул, Санкт Петербург, 20.00)

Побједник Д – Побједник Ц (11. јул, Москва, 20.00)

 

Утакмица за 3. мјесто:

  1. јул, Санкт Петербург, 16.00

 

Финале:

  1. јул, Москва, 17.00

РТРС/Б92