Требињци протутњали кроз Лакташе

ЛАKТАШИ | Kошаркаши Леотара на изузетно тешком гостовању екипи Студент Игокее остварили су фантастичну побједу са петнаест поена разлике: 72-87 (18:18, 21:22, 12:23,21:24).

Прве двије четвртне протекле су у изједначеној борби. Домаћини су углавном били у вођству, па су средином другог периода дошли до 6 поена предности 29:23. Ипак, изабраници Дражена Шегрта успјевају да преокрену резултат у своју корист, па се на одмор отишло са једним поеном предности за госте 39:40.

Трећа четвртина доноси праву рапсодију момака у плаво-бијелим дресовима. Феноменалном игром у одбрани и изузетном реализацијом потпуно су избацили из ритма домаће кошаркаше. Покушао је Жарко Милаковић тренер Студента честим измјенама, минутама одмора да “врати” своје пулене, али једноставно на паркету дворане Ненад Баштинац у тим тренуцима постојала је само једна екипа – Леотар.

Посљедњи период Леотар је зналачки сачувао стечену предност и на крају славио против освајача Kупа РС и фаворита у овом мечу Студент Игокее резултатом 87:72.

“Велика и заслужена побједа мојих момака против изузетне екипе која није случајно савладала прволигаша Младост из Мркоњић града у финалу Kупа. Поносан сам на играче који нису подлегли притиску, него су мудром и зналачком игорм осјетили када могу преломити меч у своју корист”,  рекао  је Дражен Шегрт непосредно по завршетку меча.

Овом побједом Леотар је повећао шансе да са прве позиције уђе у доигравање за првака Републике Српске и пласмана у Прву кошаркашку лигу БиХ.