Кошаркаши „Леотара“ поражени су вечерас у Бањалуци од екипе „Борца“ резултатом 64:58, у првој утакмици финала плеј-офа Првенства Републике Српске.

Рана фаза првог меча у финалној серији за шампиона није обаћавала неизвјесну завршницу - након прве четвртине било је 21:10 за Бањалучане, а већ средином другог периода предност домаћих била је већа од 20 поена.

Екипа Дражена Шегрта није се предавала – серијом од 10:0 на отварању посљедње четвртине Требињци су „истопили“ предност домаћих на свега пет поена, али им је недостајало снаге и времена за више од драматичне завршнице и часног пораза.

Интересантно је да су кошаркаши „Борца“ за цијели посљедњи период постигли свега 3 поена.

Најбољи међу Требињцима вечерас је био Марко Раичевић са 20 поена, 8 скокова и 5 асистенција. Ђорђије Нинковић је постигао 13, а Дејан Шакотић 10 поена.

У другој утакмици финалне серије, која је на програму већ у сриједу, домаћин је требињски клуб.