Rukometaši „Leotara“ pobijedili su večeras na gostovanju u Bugojnu ekipu „Iskre“ rezultatom 25:29, poluvrijeme 13:16, u utakmici 4. kola Premijer lige BiH.

Bila je ovo važna gostujuća i druga ovozonska pobjeda tima Darka Tavrića, koja im je zasluženo pripala, jer su sve vrijeme, izuzev uvodnih minuta susreta, bili tim koji diktira igru i rezultat.

Nakon osam minuta igre bilo je 5:5, ali već nakon 13. minute - 5:10 za goste. Tada stečenu prednost Trebinjci su uspjeli da sačuvaju do kraja, a rukometaši iz Bugojna sve što su mogli je da se u završnici u više navrata približe na gol zaostatka.

Najefikasniji kod „Leotara“ bio je Aldin Smajilbegović sa 9 pogodaka, a kod domaćih njihov najbolji igrač Benjamin Čičkušić, koji je postigao 12 - skoro polovinu golova svoje ekipe.

Trebinjci imaju dvije pobjede iz dvije odigrane utakmice, u susretu 2. kola bili su slobodni dok je meč 3. kola protiv sarajevske „Bosne“ odgođen.

U narednom kolu „Leotar“ dočekuje „Krivaju“ iz Zavidovića.