judotb VOGOŠĆA/CETINJE | Mladi trebinjski džudisti osvojili su 10 medalja - po tri zlatne i srebrne i 4 bronzane na „Šampion kupu“ održanom juče u Vogošći.
Zlatna odličja pripala su Anastasiji Mrdić, u konkurenciji poletarki do 28 kilograma, poletarcu Stefanu Radmiloviću do 27 kilograma i Blagoti Mrdiću do 46 kilograma u konkurenici starijih pionira. Blagota Mrdić proglašen je za najboljeg takmičara šampionata u ovoj konkurenciji.
Na takmičenju u Vogošći učestvovalo je 330 džudista iz četiri zemlje regiona.
Trebinjski džudisti bili su uspješni i na Međunarodnom turniru u Cetinju, gdje su juče osvojili tri medalje - dvije zlatne i srebrnu.
Zlato je osvojila Magdalena Zarić, u konkurenciji poletarki preko 46 kilograma, i Kristijana Kušić, u istoj konkurenciji do 34 kilograma.
Na ovom takmičenju u Crnoj Gori, uz domaćina, učestvovale su ekipe iz Albanije, Srbije, Hrvatske i BiH.