ТРЕБИЊЕ | Добојски рукометаши у финалу су били бољи од домаћина завршног турнира Kупа Републике Српске, Леотара из Требиња 31:29.

Након што су у полуфиналу елиминисали браниоца трофеја, бањалучки Борац м:тел (34:31), Добојлије су у финалу поразили домаћина завршног турнира, рукометаше требињског Леотара 31:29, те сасвим заслужено освојили пехар у најмасовнијем рукометном такмичењу Српске.

Утакмица је у већем дијелу била изједначена, али је Слога пред сам крај меча направила разлику од три гола разлике, што је било недостижно за екипу Дарка Таврића, која је успјела само да смањи за коначан резултат 29:31.

Тренер Леотара Дарко Таврић рекао је да су његови играчи одиграли два сасвим различита полувремена, гдје су током првих 30 минута играли на солидном нивоу, док у другом полувремену није испоштован договор да се подигне игра за један ниво у транзицији, одбрани и нападу.

"Спустили смо се за корак ниже и Слога је заслужено побиједила и честитам им на освојеном Kупу. Честитам и мојим момцима јер су дали максимум, али било је и грешака. То је спорт, идемо даље и треба да дигнемо главе јер за седам дана очекујемо плеј-оф и утакмицу са Грачаницаом за првака БиХ", рекао је Таврић.

За најбољег играча завршног дводневног, турнира у Требињу проглашен је Владимир Станковић из побједничког састава Слоге.
Преостале двије награде отишле су у руке рукометашима Леотара. Најбољи голман турнира је Лука Радовић, а стријелац Александар Гленџа.

Први пут од када се игра Kуп Републике Српске предвиђене су и награде за најбоље екипе. Kомпанија БЕМА је обезбиједила 2.000 KМ за првопласирану и 1. 500 KМ за другопласирану екипу на завршном турниру.