У оквиру првог преткола Купа БиХ, рукометаши Леотара побиједили су вечерас РК „Градачац“, резултатом 18:24 (12:9).

„Kако се обично и каже прве утакмице су 'најтеже', утакмица је тако и изгледала у првом полувремену. Утакмицу смо отворили са пар промашених зицера и екипа Рукометног клуба 'Градачац' одмах на почетку прави разлику од 2-3 гола коју одржава све негдје до 23. минута, кад се враћамо на један гол заостака при резултату 9:8. Потом за преосталих 7 минута повећава предност на 12:9, при ком се резултату отишло на одмор. У другом полувремену улазимо доста агресивније у оба дијела терена и из добре одбране прије свега правимо серију од 1:6 и прелазимо у прво водство на утакмици при резултату 14:15. Од тог момента готово константно смо повећавали предност која је у 53. минуту износила +7 (14:21). Утакмицу смо мирно привели крају и остварили смо побједу 18:24, тако се и пласирали у друго претколо купа Босне и Херцеговине“, наводе из РК „Леотар“.

Друго претколо купа БиХ играће се 1. фебруара у Жепчу, против РК „Жепче“, који су данас остварили побједу против РК „Kакањ“ у Kакњу.