Odbojkaška reprezentacije Srbije odbranila je titulu svjetskog prvaka iz 2018. godine pobijedivši u finalu ekipu Brazila sa 3:0 (26:24, 25:22, 25:17). Najbolja igračica Svjetskog prvenstva u odbojci je korektor Srbije Tijana Bošković. U najboljem timu prvenstva, osim Boškovićeve, su i odbojkašice Srbije Bojana Drča i Teodora Pušić.

Ne pamti se kada je jedna odbojkaška reprezenatcija, na tako dominantan način, stigla do svjetske titule.

12 utakmica, 12 pobjeda uz samo pet izgubljenih setova. U finalu je pao veliki Brazil.

Sat i 20 minuta igre bilo je potrebno srpskim odbojkašicama da stignu do ubjedljivnje pobjede u tri seta.

U prvom setu, Srbija je dosta griješila, što su Brazilke iskoristile i povele 4:1. Ali brzo su se Srpkinje vratile, uspostavile rezultatsku ravnotežu, a onda postepeno preuzimale kontrolu prvog seta.

Na kraju ipak su morale da igraju na razliku, ali su prelomile i došle do startnog vođstva – 26:24.

Brazil je u drugom setu imao prednost 16:13, a onda na scenu stupa Jovana Stevanović. Sjajnim servisima, uz pomoć blokova Mine Popović i sjajnim napadima Tijane Bošković, Srbija osvaja sedam poena uzastopno i dolazi do preokreta – 20:16. Brazilke su uspjele da izjednače na 22:22, ali neodbranjivim napadima Tijane Bošković, Srbija vezuje tri poena i dolazi i do drugog seta – 25:22.

U trećem setu, na terenu postojao je samo jedan tim, Srbija je Brazilkama prepustila samo 17 poena.

U pobjedničkom timu ponovo je sjajna bila kapiten Tijana Bošković sa 22 poena, dok je Jovana Stevanović zabilježila 11.

Na drugoj strani Ana Karolina da Silva i kapiten Gabrijela Braga Gimaraes osvojile su po devet poena.

Na klupi Srbije je prvi put na velikom takmičenju debitoavao Danijele Santareli, koji bolji početak sigurno nije mogao da zamisli. Srbija je tako nastavila kontinuitet osvajanja medalja, koji traje još od 2015. godine.

Reprezentacija Italije osvojila je bronzanu medalju pošto je u holandskom Apeldornu ubjedljivo savladala selekciju SAD u meču za treće mjesto sa 3:0 (25:20, 25:15, 27:25).