Народна библиотека Требиње наставља са радионицама за дјецу узраста од првог до петог разреда основне школе, али и са сталним обогаћивањем књижног фонда.
Весна Ђурић, библиотекар у овој установи културе, каже да су у питању едукативне и драмске радионице, током којих дјеца, кроз игру и посебно осмишљене вјежбе, савладавају лијепо изражавање, читање и писање.
“Најбитније од свега је да се пуно дружимо са књигом, упознајемо једни друге, упознајемо писце за дјецу и истражујемо полице Народне библиотеке. Радионице су едукативне, зато што дјеца, осим књижевности, уче доста о општој култури и понашању и ми се заиста трудимо да крајњи циљ радионица, између осталог, буде и то да све њих усмјеримо да што чешће и што више долазе у библиотеку и да што више читају”, појашњава Ђурић.
Она наводи да су радионице прилагођене узрасту и обавезама полазника.
“На крају сваког циклуса, који траје три мјесеца, организујемо јавни наступ на којем малишани својим пријатељима и свима онима који дођу да их гледају, представе све оно што су научили и што су радили у току та три месеца. Све је прилгођено њиховом узрасту, раде у малим вршњачким групама, до десет полазника, два пута седмично по сат времена, на занимљив начин”, истиче Ђурић.
Она каже да у Народној библиотеци воде рачуна о жељама и малих и великих читалаца те непрестано обнављају књижни фонд
“Морам да истакнем да су то већином наслови које нам сами читаоци траже и стварно се трудимо да задовољимо све њихове жеље, као и да задовољимо различите читалачке укусе. Ових дана нам је стигло стотињак нових наслова и већ су на полицама, а у питању је литература и за дјецу и за одрасле, савремени писци и нешто стручне литературе. Да подсјетим све наше кориснике да Народна библиотека има јако богат фонд стручне литературе из свих области те да студенти, ђаци, професори, радници и сви заинтересовани потребну литературу могу бесплатно да користе у читаоници библиотеке”, наводи Ђурић.
Упис дјеце у едукативне и драмске радионице траје до 25. марта, а пријаве су на бројеве телефона 059/271-920 и 065/594-726 или у просторијама Народне библиотеке, сваким радним даном од 7.30 до 19.30 часова.