
По завршетку првог дијела сезоне, у Џудо клубу Леотар одржано је редовно полагање за ученичке појасеве, на којем је чак 105 џудиста успјешно положило испит и стекло право на виши ученички појас.
Kандидати су током полагања показали висок ниво техничког знања, изузетну посвећеност, дисциплину и континуиран напредак, потврђујући квалитет стручног рада који се свакодневно спроводи у клубу. Њихов труд, залагање и упорност награђени су високим оцјенама и напредовањем у звању, док су свим успјешним кандидатима уручене дипломе као званична потврда о стеченом ученичком појасу.
Полагање је спровела четворочлана комисија у саставу: предсједник комисије Миодраг Мрдић, те чланови Илија Гњато, Митар Мрдић и Аранђел Петровић.
Предсједник комисије Миодраг Мрдић истакао је да резултати полагања представљају најбољу потврду квалитетног и систематског рада у клубу.
„Посебно радује чињеница да су дјеца, без обзира на узраст и дужину тренирања, показала озбиљност, одговорност и значајан технички напредак. Овакви резултати нису случајност, већ плод свакодневног рада, дисциплине и стручног приступа тренера. Међу нашим младим џудистима већ сада препознајемо такмичаре који имају потенцијал да остваре врхунске спортске резултате. Џудо клуб Леотар, са традицијом дугом од 1967. године, наставља да његује шампионски дух и праве вриједности спорта. Наш циљ није само стварање врхунских спортиста, већ и одговорних, вриједних и поштених младих људи који ће успјешно представљати свој клуб и град.“
Члан комисије Илија Гњато нагласио је да је полагање протекло у изузетно позитивној атмосфери.
„Задовољни смо приказаним знањем и дисциплином свих кандидата. Већина њих показала је ниво технике који је изнад очекивања за свој узраст и појас. Посебно радује што нове генерације долазе са великом жељом за учењем, уз искрено поштовање према тренерима, противницима и вриједностима које џудо промовише.“
