2627.jpg (170 KB)
 
Министар управе и локалне самоуправе Републике Српске Сенка Јујић потписала је данас у Бањалуци уговоре о суфинансирању пројеката са представницима девет неразвијених и изразито неразвијених локалних заједница, за шта је издвојено око 150.000 КМ.
 
Уговори су потписани са представницима општина Језеро, Власеница, Шамац, Вукосавље, Берковићи, Хан Пијесак, Љубиње, Вишеград и Невесиње.
 
Јујићева је рекла новинарима да су сви пројекти које су кандидовале ове локалне заједнице субвенционисани са 45 одсто од укупне вриједности.
 
„Значајно је истаћи активности локалних заједница које аплицирају према домаћим или иностраним донаторима. Кроз ово аплицирање имају могућност суфинансирања својих пројеката“, навела је Јујићева.
 
Начелник Љубиња Стево Драпић рекао је да су аплицирали за средства за пројекат пластеничке производње, у оквиру кога су подијелили 21 пластеник.
 
„Ово смо реализовали у сарадњи са међународним донаторима који су обезбиједили 45.000 КМ, док је општина издвојила 41.000 КМ, у чему је Министарство учествовало са 45 одсто, односно 17.160 КМ“, истакао је Драпић.
 
Начелник општине Берковићи Бојан Самарџић рекао је да су аплицирали за пројекат „Про био“, који су финансирали са Медитеранским агрономским институтом из Барија.
 
Циљ је, каже, да се 20 пољопривредних газдинстава подржи са по 1.000 евра, а средства добијена од ресорног министарства износе 8.811 КМ.