ТРЕБИЊЕ │ У Требињу је данас по први пут организован осмомартовски базар под називом „Очима креативаца“, на којем су своје ручне радове представиле 23 вјеште Херцеговке, а организатор је Јасминка Kумро.
На преко 20 штанова изложене су занимљиве рукотворине - од декупажа, сликања на стаклу, цвијетних аранжмана и украсних предмета.
„Сваки креативац је на свом штанду изложио и по један ручни рад за Марка Спаића, нашег суграђанина који болује од хемофилије“, рекла је Kумро, додајући да се овом гесту придружио и требињски Дом пензионера, који ће половину прихода од продаје уплатити за лијечење Марка Спаића.
Марко није крио ријечи хвале овај хуман гест својих суграђана, додајући да ће на овај начин скупити дио новчаних средства за операцију у Љубљани.
Међу излагачима је била и Бранка Вукомановић, којој је, како каже, драго што учествује на базару, додајући да је ово прилика да Требињке покажу и на свој начин искажу креативност.
Технички организатор осмомартовског базара је Подручна привредна комора Требиње.
М.И.

