Рукометаши „Леотара“ побиједили су вечерас на гостовању у Бугојну екипу „Искре“ резултатом 25:29, полувријеме 13:16, у утакмици 4. кола Премијер лиге БиХ.

Била је ово важна гостујућа и друга овозонска побједа тима Дарка Таврића, која им је заслужено припала, јер су све вријеме, изузев уводних минута сусрета, били тим који диктира игру и резултат.

Након осам минута игре било је 5:5, али већ након 13. минуте - 5:10 за госте. Тада стечену предност Требињци су успјели да сачувају до краја, а рукометаши из Бугојна све што су могли је да се у завршници у више наврата приближе на гол заостатка.

Најефикаснији код „Леотара“ био је Алдин Смајилбеговић са 9 погодака, а код домаћих њихов најбољи играч Бењамин Чичкушић, који је постигао 12 - скоро половину голова своје екипе.

Требињци имају двије побједе из двије одигране утакмице, у сусрету 2. кола били су слободни док је меч 3. кола против сарајевске „Босне“ одгођен.

У наредном колу „Леотар“ дочекује „Кривају“ из Завидовића.