ФK Леотар је у оквиру петог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине савладао екипу ФK Вележ са 1:0.

Требињци су повели у 12. минути утакмице након што је Милош Аћимовић након контранапада прошао Адина Бајрића и онда погодио за 1:0. У првом дијелу осим поготка скоро па и није било више опасних прилика пред голом Пулетића и Богдановића.

Наставак утакмице донио је нешто више узбуђење него је био случај у првом дијелу. Пантелић је запријетио у 51. минути, али Пулетић је сјајно одбранио.

Само пар минута касније Матковић је упутио центаршут, али је овога пута Аћимовић закаснио на лопту, те је остало 1:0. Свој ударац на другој страни је опробао и Нермин Хаскић из волеја, али није било среће за нападача Рођених.

Играла се 73. минута утакмице када је Анђушић покушао атрактивно да проигра Пантелића, али се одбрана Леотара није дала изненадити. Вехабовић је покушао главом у 86. минути утакмице, али је Пулетић спасио Требињце и донио им вриједна три бода.