У оквиру четвртог кола Лиге 12, Тузлаци су савладали требињски Леотар резултатом 78:65 (19:13, 23:14, 29:19, 7:19), не пруживши гостима ни најмању шансу за изненађење.

Побједник се назирао већ у 15. минуту, када су играчи тренера Јосипа Панџа повели 33:13. Та се предност стално повећавала, да би у 36. минути износила +27 поена. До краја су гости искористили малу опуштеност домаће екипе те су знатно ублажили пораз.

За домаћи састав дебитантске поене постигао је нови играч, Американац Kеитри Џервон Пресли.

ОKK Слободу до тријумфа предводили су Сани Чампара са 15, док су Дејан Јањић и Дензел Валтер Грег убацили по 13 поена.

У саставу Леотара најефикаснији су били Марко Рикало са 18 и Александар Андрејевић са 13 поена.