312631.jpg (133 KB)

На пожаришту на депонији Уборак код Мостара јутрос нема ватре, али постоје џепови из којих избија дим, речено је у мостарској Професионалној ватрогасној јединици.

Како је објашњено, дим избија на мјестима на којима је пожар јуче загушиван пијеском и муљем.

Из Ватрогасне јединице наводе да је ријеч о локалитету на којем је јуче избио нови пожар настао паљењем гума на одлагалишту старих аутомобилских гума, непосредно уз депонију комуналног отпада на којој је пожар локализован у уторак, 23. јуна.

На Уборку су ноћас дежурали ватрогасци и полиција, а дим и неугодан мирис и јутрос се осјете на подручју Мостара, али у мањем интензитету него претходних дана.

Градоначелник Мостара Марио Кордић изјавио је јуче да је наређена евакуација становника који живе у близини мостарске депоније.

Он је рекао да је пожар који је избио у уторак увече подметнут и да су у истрагу укључени тужилаштво и полиција.