
Власти руског региона Мурманск прогласиле су тродневну жалост због авионске несреће која се догодила на аеродрому Шереметјево, у којој је погинуло 41 лице.
- Проглашена су три дана жалости у Мурманску - поручио је вршилац дужности овог региона Андреј Чибис, преноси ТАС С.
У авионској несрећи на московском аеродрому Шереметјево када се запалио авион у којем је било 78 путника и чланова посаде погинула је 41 особа.
- У авиону на лету од Москве ка Мурманску било је 78 путника и чланова посаде. Према најновијим подацима доступним истрази, 37 њих је преживјело - рекла је портпаролка Истражног комитета Светлана Петмеко.
То је потврдила и Јелена Марковскаја, портпаролка московског истражног одељења за међурегионални транспорт, рекавши да је "41 особа умрла".
Међу 37 преживјелих су и четири члана посаде, преноси Тас с.
Јутрос је Министарство здравља саопштило да је шесторо путника збринуто у болници.
Истражитељи Руског истражног комитета спроводе истрагу на аеродрому како би утврдили узроке несреће.
На аеродрому је формиран и центар за пружање психолошке помоћи породицама настрадалих путника и онима који су преживјели трауму.
Путнички авон Сухој Суперџет 100 компаније Аеродлот са 73 путника и пет чланова посаде полетио је од Москве ка Мурманску али се због техничких проблема убрзо вратио и запалио у покушају да принудно слети на Шереметјево.
Агенције
