У 7. колу Лиге младих Херцеговине, Женски рукометни клуб “Леотар” је наставио побједнички низ.

Овога пута противник је била екипа ЖРК “Чапљина”, која је у градској дворани у Чапљини савладана резултатом 17:16.

Најбољи играч утакмице била је Јана Мусић из екипе “Леотара”, са пет постигнутих голова.

Почетак утакмице је обиљежила блага нервоза наших дјевојака изазвана великом жељом за доказивањем и жељом за игром након зимске паузе. Домаћа екипа је то искористила и направила почетно вођство од три гола предности. Средином полувремена дошло је до консолидације редова у одбрани “Леотара” и резултат утакмице је гласио 9:9.

У другом полувремену, квалитет Леових дјевојака је дошао до изражаја. Преузеле су иницијативу на терену и подигле динамику игре тако да су ускоро имале предност од четири гола. На самом крају утакмице дошло је до малог пада концентрације али нису дозволиле изненађење и заслужено су побиједиле голом предности.

За седам дана “Леотар” у осмом колу дочекује екипу “Извиђача”, директног конкурента за прво мјесто.

Наступиле су: Шпец К,Којовић К, Вукоје Н 1, Спаић И, Бујаковић И 1 , Илић А, Грубачић А 1, Шишић М 3, Амбулија Л 1, Бујаковић М, Рачић М 3 , Којовић С 1 , Спаић М 1 и Мусић Ј, најбољи играч утакмице са 5 постигнутих голова, тренер Здравко Комненовић.