ТРЕБИЊЕ │ Поводом Свјетског дана здравља, који се обиљежава 7. априла, данас су у Дучићевој улици требињски Дом здравља и Удружење дијабетичара Требиње организовали акцију бесплатног мјерења шећера у крви, крвног притиска и тјелесне масе.
Нада Биједић, предсједник Удружења дијабетичара и осталих заинтересованих лица истакла је да је овогодишњи Свјетски дан здравља посвећен шећерној болести под слоганом “Побиједи дијабетес”.
„Циљ је подизање свијести јавности о озбиљности епидемиолошке ситуације на терену и провођење превентивних мјера у смањењу обољевања али и компикација дијабетеса”, истакла је Биједић.
Начелник требињске Хитне помоћи Саша Борјан за Радио Требиње наводи да је општа здравствена ситуација у Српској изузетно тешка. Борјан додаје да би оваква хуманитарна акција требала да буде само једна у низу, које имају за циљ откривање и превенцију болести.
Свјетски дан здравља обиљежава се од 1950. године под покровитељством Свјетске здравствене организације.
Ј.В.

