2478.jpg (550 KB)

Млади фудбалери ОФК „Алфа“, генерација 2015, освојили су прво мјесто на међународном турниру „European Trophy“ у Бечу, завршивши такмичење без пораза и са само једним примљеним голом.

Требињци су у групној фази остварили четири побједе и један реми. Савладали су которски „Бокељ“ резултатом 3:0, „Vienna Next Gen Kickers“ са 2:0, те аустријске екипе „Kapellerfeld“ и „Gerasdorf“ са по 3:0, док је сусрет са ОФК „Спартак 2013“ из Бањалуке завршен без голова. Са освојених 13 бодова заузели су прво мјесто у Групи А.

Одличне игре наставили су и у нокаут фази. Најприје су побиједили загребачку „Локомотиву“ са 1:0, затим аустријске клубове „Columbia Weiss“ резултатом 3:0 и „Slovan HAC“ са 3:1. У полуфиналу су били бољи од румунске екипе „Dinamic Oradea“ са 3:0.

У финалном сусрету поново су одмјерили снаге са бањалучким „Спартаком“, а овога пута славили су резултатом 1:0 и освојили шампионски пехар.

Млади фудбалери „Алфе“ током цијелог турнира показали су квалитет, дисциплину и тимски дух, представљајући свој клуб и Требиње на најбољи начин.

Успјешан викенд за клуб употпунила је и генерација 2013, која је на „Турниру пријатељства“ у Будви освојила друго мјесто. Требињски дјечаци нису поражени током регуларног дијела такмичења, а титула им је измакла тек након извођења једанаестераца у финалу.

„Хвала свим родитељима, пријатељима и навијачима који су били уз нас. Ово је побједа цијеле наше Алфа породице“, поручили су из клуба.

2479.jpg (534 KB)