
На мостарској депонији Уборак јутрос око 9 часова избио је пожар, а како су за "Аваз" рекли из Професионалне ватрогасне јединице Мостар, стање на терену је критично.
По запримању пријаве, на терен је изашло петнаест ватрогасаца са шест-седам возила.
Помоћ при гашењу из ваздуха пружа air-tractor.
Због ширења дима и потенцијалног негативног утицаја на квалитет ваздуха, Цивилна заштита издала је званичне препоруке за локално становништво:
- Избјегавајте боравак на отвореном у непосредној близини захваћеног подручја.
- Затворите прозоре и врата на стамбеним и пословним објектима како би се спријечио улазак дима.
- Пратите званичне информације које редовно објављују надлежне институције и јавни сервиси.
Из Оперативног центра наглашавају да нема мјеста паници, те да ће у случају било каквог погоршања ситуације јавност бити благовремено и транспарентно обавијештена путем службених канала информирања.
