У Галерији Културног центра Требиње вечерас је отворена изложба слика и цртежа Оливере Ераковић, академског сликара из Никшића.
Изложбу је отворио требињски фотограф Јован Видаковић, који је прочитао коментар историчара умјетности Љиљане Зељковић о овој изложби.
„У њеном антропоцентричном сликарству људска фигура је представљена фронтално, затворене тјелесности, инфантилно упршћеног и деформисаног корпуса на којем доминирају главе: квадратне, кубистички изломљене или јанусовске – са два лица, попут маски насталих комбинацијом човјека и машинске креатуре. То су отуђена и обезличена лица, тотеми модерног доба, које представља као портрете – носиоце различитих егзистенцијалних категорија и као дио наративне фигурације“, рекао је Видаковић.
Оливера Ераковић је дипломирала на Академији ликовних умјетности у Требињу – Одсјек сликарство, у класи професора Марка Мусовића.
Присјетила се студентских дана у Требињу, када је у Галерији Културног Центра са колегама имала часове цртања и појаснила сам назив изложбе – „Трагања“.
„Ова изложба је посебна веза умјетничког стварања мог сина Михајла и мене. Кроз његов цртеж и рад, који је са једне стране једноставан, а са друге доста сложен и носи много тајни, ја сам открила те тајне, јер сам 'трагала'. Открили смо једну истину, истину да ће умјетност спасити свијет и повезати све отуђене људе. Кроз његов рад сам ја композицијом, бојама и фронталним фигурама стварала свој печат, по којем сам препознатљива. Михајло кроз радове носи атрибуте одраслог човјека, а ја атрибуте дјетета“, додала је Ераковић.
До сада је имала више самосталних изложби на простору бивше Југославије.
Изложбу слика и цртежа Оливере Ераковић организовао је Културни центар.