turnir TREBINJE | Rukometašice „Gorice“ iz Podgorice pobjednice su 7. međunarodnog rukometnog turnira „Trebinje - 8. mart“, u organizaciji Ženskog rukometnog kluba „Leotar“.
U finalu ovogodišnjeg turnira Podgoričanke su večeras savladale domaću ekipu „Leotara“ rezultatom 21-17, i drugu godinu za redom iz Trebinja ponijele osmomartovski pehar. Trebinjke su ravnopravan rival u finalu bile sve do sredine drugog poluvremena, kada kvalitetniji tim iz Podgorice preuzima konce igre u svoje ruke i stvara nedostižnu rezultatsku prednost.

finale Treće mjesto osvojila je ekipa „Dubrovnika“, koja je u „popravnom“ meču pobijedila „Prijepolje“ rezultatom 24-17. U polufinalnim susretima „Leotar“ je nadigrao „Prijepolje“ 25-15, a „Gorica“ ekipu iz Dubrovnika 21-19.
Na turniru u kadetskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je „Levalea“ iz Nikšića, koja je u oba susreta zabilježila ubjedljive pobjede – u polufinalu protiv vršnjakinja iz „Leotara“ rezultatom 21-12, a u finalnom susretu protiv mostarskog „Zrinjskog“ 19-6.

Leotarova nada najbolja rukometašica turnira

najbolja rukometasica Teodora Mišković

Priznanje najbolje rukometašice ovogodišnjeg osmomartovskog turnira pripalo je Teodora Mišković iz „Leotara“, kojoj je ovo prva individualna nagrada od kada igra rukomet. „Medalja imam dosta, ali mi je ovo prvi pehar. Zaista se nisam nadala. U finalu je bila teška utakmica - lomilo se u posljednih desetak minuta. Na kraju nismo uspjeli, ali se nadam da ćemo naredne godine mi osvojiti prvo mjesto“, kaže mlada Leotarova nada, koju prvi naredni takmičarski izazovi čekaju već 18. marta, kada počinje proljetni dio sezone u Prvoj rukometnoj ligi RS.
Najbolji golman je Martina Mirotić iz „Gorice“, dok je najefikasnija igračica turnira Ajrin Bjelak, kadetska reprezentativka Srbije i rukometašica „Prijepolja“, koja je u dva susreta postigla 18 golova. Najbolja rukometašica kadetskog turnira je Nikšićanka Lucija Đukić.