20260305143820_623932.jpg (189 KB)

Премијер Републике Српске Саво Минић истакао је данас да је из Дубаија за Сарајево полетио авион са 173 грађана БиХ.

- Напори су уродили плодом и грађани ће коначно стићи кућама - рекао је Минић на сједници Владе Републике Српске.

Он каже да су представници институција имали интензивну комуникацију са грађанима БиХ у Дубаију, те да је Влада Републике Српске била спрема да сноси све трошкове како би био омогућен њихов повратак.

Aмбасадор БиХ у Уједињеним Арапским Емиратима Бојан Ђокић за РТРС  је навео да ће видјети каква ће вечерас бити ситуација са евентуалним додатним линијама Флај Дубаија за Сарајево.

- Покушаћемо да убацимо још један додатни лет за наше грађане који су имали карте, а остали у УАЕ - рекао је Ђокић.

Он је поручио да нема разлога за тензије и да нико од грађана из БиХ није угрожен у УАЕ.

Лет из Дубаија за Сарајево био је планиран јуче, али је отказан.