
Премијер Републике Српске Саво Минић истакао је данас да је из Дубаија за Сарајево полетио авион са 173 грађана БиХ.
- Напори су уродили плодом и грађани ће коначно стићи кућама - рекао је Минић на сједници Владе Републике Српске.
Он каже да су представници институција имали интензивну комуникацију са грађанима БиХ у Дубаију, те да је Влада Републике Српске била спрема да сноси све трошкове како би био омогућен њихов повратак.
Aмбасадор БиХ у Уједињеним Арапским Емиратима Бојан Ђокић за РТРС је навео да ће видјети каква ће вечерас бити ситуација са евентуалним додатним линијама Флај Дубаија за Сарајево.
- Покушаћемо да убацимо још један додатни лет за наше грађане који су имали карте, а остали у УАЕ - рекао је Ђокић.
Он је поручио да нема разлога за тензије и да нико од грађана из БиХ није угрожен у УАЕ.
Лет из Дубаија за Сарајево био је планиран јуче, али је отказан.
