
Пожар на подручју села Седлари вечерас је поново ојачао, а ватрена стихија снажно је угрозила ово село у Поповом пољу. Опасност и даље траје, док је тежиште одбране усмјерено на подручје Грмљана и потез према Пољицу, каже за Радио Требиње Дејан Кашиковић, командир Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Требиње.
Кашиковић је рекао да ће са припадницима ове јединице остати на пожаришту током цијеле ноћи и наставити борбу за заштиту људи и имовине.
„Апелујем на власнике кућа, викендица и земљишта да редовно одржавају своја имања, јер запуштена дворишта, висока трава и густо растиње претварају објекте у додатни извор опасности и отежавају одбрану села", истакао је Кашиковић.
Према досадашњим информацијама, овај пожар изазвао је удар грома.
Из Јавне установе „Екологија и безбједност“ Требиње упозорили су да је, због изузетно високих температура и повећаног ризика од пожара, строго забрањено паљење ватре на отвореном простору.
Подсјетили су да је у функцији нови систем за рано откривање пожара, који посредством савременог видео-надзора омогућава брзо лоцирање и најмањег извора дима или ватре.
Снимци и подаци о неодговорним појединцима који буду кршили забрану биће прослијеђени Полицијској управи на даље поступање, а против починилаца ће бити предузете законом прописане мјере, наводе из ове јавне установе.
