2865.jpg (188 KB)

Požarna linija na području Poljica, Sedlara i Grmljana, duga oko pet kilometara, i dalje je aktivna, a situacija na terenu izuzetno ozbiljna i nepredvidiva, izjavio je Dejan Kašiković, komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje.

Pripadnici ove jedinice proveli su cijelu noć na požarištu, vodeći neprekidnu borbu sa vatrenom stihijom. Zahvaljujući njihovim velikim naporima, odbranjeni su svi objekti u sva tri sela, kao i putna komunikacija.

„U jutarnjim časovima došlo je do naglog jačanja intenziteta požara u rejonu Gornjih Grmljana, gdje su sve raspoložive snage odmah angažovane kako bi spriječile dalje širenje vatre“, naveo je komandir.

On je uputio hitan apel vlasnicima kuća i imanja na ugroženom području da bez odlaganja dođu i uključe se u odbranu svojih imanja.

„Ako želite da pomognete, dođite na teren i stanite uz vatrogasce. Potrebni su nam ljudi, a ne pozivi. Svaka ruka može odlučiti da li će nečija kuća, djedovina i očevina biti sačuvani ili izgubljeni“, poručio je Kašiković.

Zamolio je i sve koji gravitiraju selima Poljice, Sedlari i Grmljani da ne pozivaju telefonom radi raspitivanja o stanju, jer je u ovom trenutku svaki minut dragocjen.

Borba sa vatrom i dalje traje, a vatrogasci su poručili da će učiniti sve što je u njihovoj moći da sačuvaju svaki dom, selo i ljudski život.