Фудбалери „Леотара“ поражени су данас на гостовању код екипе „Звијезде 09“ из Етно села Станишић код Бијељине резултатом 3:1, полувријеме 2:1, у дерби сусрету 26. кола Прве лиге Републике Српске.

Био је ово први пораз екипе Олега Ћурића у прољетном дијелу сезоне, што је искористио лидер на табели, приједорски „Рудар“, да повећа бодовну разлику у односу на ривале за титулу првака Српске.

Екипа „Звијезде 09“ овом се побједом изједначила по броју бодова са Требињцима, са којима сада дијели другу позицију.

За домаће  су погодили Ракић у 20. и два пута Благојевић – у 37. и 67. минути, док је једини гол за „Леотар“ постигао Зечевић у 43. минути.

Четири кола прије краја првенства „Рудар“ има 50, а „Леотар“ и „Звијезда 09“ по 44 бода.

У наредном колу, 8. маја, у Требиње долази екипа „Алфа-Модриче“.