
Предсједник Скупштине града Требиња Здравко Бутулија отворио је вечерас тринаести по реду Међународни фестивал ветерана фолклора, извођачких ансамбала, пјевачких групи и солиста “Вечери фолклора поред Требишњице” који организује Ансамбл националних игара 'Јован Дучић'.
Напомињући да ће се публици, током два фестивалска дана, представити око 30 културно-умјетничких друштава и преко 2.000 учесника из свих земаља свијета, Бутулија је истакао да градска управа подржава све добре манистације у Требињу, а фолклорна друштва су међу значајнијим носиоцима кулрурног живота града.

“АНИ ‚Јован Дучић‚ и овом прликом показује своју озбиљност у раду, како организацијом Фестивала, тако и широм свијета гдје представљају свој град на најбољи могући начин, а одазивају се и на сваку манифестацију у своме граду, на чему смо им ми у градској управи веома захвални”, казао је Бутулија, истакавши да бројност ансамбала и учесника на овом фестивал најбоље говори о озбиљности овог догађаја.





Небојша Ратковић, предсједник АНИ ‚Јован Дучић” је истакао да на овом фестивалу наступа око 2.000 учесника, односно, 29 ансамбала, пјевачких и фолклорних група, као и ветерани фолклори, гуслари, вокални солисти.
На почетку Фестивала су заслужним појединцима и установама подијељене и захвалнице АНИ ‚Јован Дучић‚ у знак захвалности на дугогодишњој подршци овој манифестацији.

Сви учесници Фестивала су уочи званичног отварања уприличили дефиле градским улицама, од обале ријеке Требишњице до Дучићеве улице у центру града, гдје су и играчи, али и бројни грађани Требиња одиграли једно велико народно колo.
