Remont-12.jpg (92 KB)

Ремонтни радови везани за безнапонско стање ХЕ Требиње 1, радови у постројењима 14,4kV и 220kV су започети 29. маја,  како је планирано завршени су данас, а прије планираног рока, због сталних апела из ЕРС-а и потребе за електричном енергијом, саопштено је из ХЕТ Требиње.

Редовни годишњи ремонт агрегата и постројења у ХЕ Требиње 1 био планиран за период септембар –  октобар  ове године, а све у складу и са терминима ремонтних радова у ХЕ Дубровник.

Како је Хрватска електропривреда (ХЕП) одустала од планираних ремонтних радова на агрегатима у септембру, а истовремено затражила застој цијеле електране у периоду од  29. маја  до 5 .јуна због прегледа доводног тунела и прегледа агрегата број 1, и добила сагласност из система ЕРС за овај застој, истовремено је усаглашено и да ХЕ Требиње 1 обави ремонтне радове везане за безнапонско стање у овом периоду.

Највећи дио ремонтних радова је изведен у сопственој режији, коришћењем сопствене радне снаге, односно радника Погона ХЕ Требиње 1, осим једног дијела специјалистичких испитивања изведених од стране “ИРЦЕ” а.д. Источно Сарајево. Радови су изведени у потпуности у складу са Планом годишњег ремонта за 2021. годину.