IMG_2617.jpeg (125 KB)

Sve je spremno za početak predstojećeg, sedmog Samita energetike „SET – Trebinje 2026”, koji će u Kulturnom centru Trebinje biti održan od 25. do 27. marta, sa potvrđenih više od 700 učesnika, izjavila je za Radio Trebinje Bojana Kelečević, portparol Samita.

„Samit je prepoznat kao jedna od najznačajnijih regionalnih platformi za dijalog o energetskoj tranziciji, investicijama i tehnološkim inovacijama. Pod sloganom `Vještačka inteligencija pokreće i kreira energetsku budućnost regiona`, SET će okupiti donosioce odluka, ministre, investitore, vodeće stručnjake i profesore iz oblasti energetike, predstavnike institucija i energetskih kompanija, te direktore iz svih elektroprivreda iz regiona. Svake godine je sve veći broj učesnika, što nas čini srećnim i ponosnim”, istakla je ona.

Precizira da će na sedam panel-diskusija biti riječi o aktuelnim energetskim temama, kao što su ulaganja u energetiku, energetska tranzicija, trgovanje i osnivanje berze električne energije u BiH, o novim tehnologijama u energetici, kao i o nuklearnoj energiji.

„U fokusu skupa biće primjena vještačke inteligencije u energetici i digitalizacija elektroenergetskog sistema, investicije u obnovljive izvore energije i borba za mrežne kapacitete”, navodi portparol SET-a.

Kelečević napominje da su prijave za učešće na Samitu otvorene do 20. marta, na linku https://setrebinje.com/prijava-za-samit/

Ovogodišnji Samit energetike u Trebinju organizuje kompanija „Samit energetike“ – SET d. o. o. Trebinje, uz podršku Vlade Republike Srpske, Ministarstva energetike i rudarstva, „Elektroprivrede Republike Srpske", Grada Trebinja, Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara, uz generalno sponzorstvo kompanije „ELNOS Group” te brojne pokrovitelje i prijatelje Samita.

Pripremila: Vlatka Musić, tonska realizacija emisije Zoran Begenišić.