IMG_6155.JPG (305 KB)

Требиње ће у сриједу бити домаћин финалне утакмице Купа Републике Српске у којем ће играти „Леотар“ и бањалучки „Борац“, који брани трофеј освојен прошле године.

Тим поводом данас је у новоотвореним просторијама Кошаркашког клуба „Леотар“ одржана конференција за штампу.

У Кошаркашком клубу „Леотар“ су свјесни чињенице да не постоји већа мотивација за било кога од играча, него да игра у финалу најмасовнијег такмичења, Купа РС и да га освоји.

Предсједник клуба Милутин Мастиловић изражава наду да ће „Леотар“ освојити још један трофеј.

„Настојаћемо да организација протекне беспријекорно, Требиње ће бити одличан домаћин а ми се надамо да ће наше витрине красити још један трофеј Купа РС“, каже Мастиловић.

Тренер „Леотара“ Марко Ичелић истиче да и кошаркаши и сви чланови клуба жарко желе да освоје овај значајан трофеј.

„Обећавам да ћемо изгарати на терену, обећавам велику борбу и надам се да ће моји момци бити на висини задатка. Борац је одлична екипа али ми имамо снаге и умјећа да освојимо Куп“, рекао је Ичелић.

Капитен екипе Божо Ђурасовић каже да је финале велика жеља сваког спортисте.

„Када се почне са каријером сви ми сањамо о финалима, о великим утакмицама, о трофејима. Већи мотив од финала Купа не треба. Свјесни смо тога и надамо се да ћемо се уз помоћ публике сви радовати у сриједу увече“, додаје Ђурасовић.

Спортски директор Кошаркашког клуба „Леотар“ Владимир Алексић такође изражава наду да ће Куп Републике Српске бити велики мотив за све кошаркаше али и навијаче, чија подршка ће бити од непроцјењивог значаја.

Финални меч ће бити одигран 14. фебруара у дворани „Милош Мрдић“, са почетком у 19 часова.