У посљедња 24 часа, у Републици Српској нови вирус корона потврђен је код 283 особе, од којих је 27 из Требиња.

korona-lab-2.jpg (44 KB)

Укупно је тестирано 929 лабораторијских узорака.

Седам нових случајева заразе забиљежено је у Билећи, а један у Љубињу.

Новообољелих више од Требиња у посљедња 24 часа имају само Бијељина 43 и Бањалука 42 особе.

Институту за јавно здравство Републике Српске пријављено је још 25 смртних случајева код којих је потврђено присуство вируса корона.

Ради се о 13 мушких и 12 женских особа старије и средње животне доби од којих је и једна млађа особа (мушкарац 29 година). Девет особа из Бањалуке, четири из Бијељине, двије из Градишке, Дервенте, Теслића, Лакташа и по једна особа из Прњавора, Зворника, Језера, Челинца.

До сада је у Републици Српској потврђено 33.554 случаја вируса корона, а преминуло је укупно 1.372 особа код којих је потврђен тест на вирус корона.

У Републици Српској, од новог вируса корона, до сада се опоравило укупно 19.403 особа, а тестирано је укупно 148.360 особа.

Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 1.072, у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 359, а у општим болницама 713.