
Авион из Дубаија са 138 држављана Црне Горе, БиХ, Србије и других земаља слетио је данас на аеродром у Тивту, саопштило је Министарство иностраних послова Црне Горе.
На овом лету били су и држављани Хрватске, Сјеверне Македоније, Италије, Грчке, САД, Турске и Јужноафричке Републике, наведено је у саопштењу.
Из Министарства су навели да је авион успјешно слетио на Аеродром Тиват око 15.00 часова.
Евакуациони лет реализован је захваљујући координацији Владе Црне Горе, компаније "Флај Дубаи" и Амбасаде Црне Горе у Абу Дабију.
Први евакуациони лет са Блиског истока организован је јуче из Египта одакле је синоћ на подгорички аеродром допутовало је 70 путника.
