
Јутро у Херцеговини освануло је сунчано и топло, уз претежно ведро небо и пријатне временске прилике. Температура ваздуха јутрос у седам часова у Требињу је износила 25 степени, док метеоролози за данас прогнозирају максималну дневну температуру до 36 степени.
У осталим мјестима источне Херцеговине јутарње температуре биле су нешто ниже. У Билећи је измјерено 20 степени, у Невесињу 19, у Гацку и на Чемерну 16, док су Берковићи јутрос забиљежили 22 степена.
Током дана преовладаваће сунчано и веома топло вријеме, уз слаб до умјерен вјетар. Због високих температура препоручује се избјегавање дужег боравка на отвореном у најтоплијем дијелу дана, од 11 до 17 часова, као и унос довољно течности.
Према прогнозама, стабилно вријеме задржаће се и наредних дана. Очекује се ведро, сунчано и веома топло, уз температуре које ће се кретати око, а понегдје и изнад 35 степени Целзијусових.
