
Хуманитарно удружење „Дјеца дјеци“ годину која је иза нас, а која је била изазовна и тешка за цијелу планету испраћа са осјећајем задовољства и испуњености, јер су током 2020. организовали много активности са циљем да онима којима треба помоћ учине живот бар мало лакшим.
У 2020. години провели су 34 активности, како би помагали породицама тешког материјалног стања, куповали школски прибор, финансијски помагали лијечење и одлазак на контроле појединцима који имају здравствене проблеме.
„Помоћ смо пружили за укупно 31 породицу. Посјетили смо пет вишечланих породица и пружили им руку подршке. Нисмо изоставили ни социјалне и здравствене установе и удружења, које су нас такође угостиле. С обзиром на то да смо тек почели наш рад, остварили смо и више него одличне резултате. Нисмо штедјели ни вријеме, ни труд, ни новац којима смо располагали. Наш тимски рад је, сигурно, био најбитнији фактор за све ове успјешно реализоване активности. Труд и несебичност свих наших чланова заслужили су све похвале. Током 2020. укупно смо донирали око 12.578 КМ“, напомињу из овог Удружења.
Из Удружења кажу да осјећају велико задовољство што се њихово удружење у Требињу и Херцеговини препознаје по хуманитарном раду и зато у 2021. годину улазе са жељом да буду још продуктивнији, ангажованији и креативнији.
„У оквиру пројекта УПСХИФТ током 2021. организоваћемо радионице за дјецу школског узраста на тему 'Недостатак хуманости и емпатије код дјеце'. Вјерујемо да емпатија нема границе, да се срећа увећава кад се дијели и зато желимо да нашим активностима помогнемо не само новчано онима којима помоћ треба, већ да пошаљемо поруку како је давање и помогање оно што истински испуни сваког од нас. Велику захвалност шаљемо медијима, без чије се подршке наш глас не би тако далеко ширио“, истичу из Удружења „Дјеца дјеци“, честитајући предстојеће празнике.
„Свим нашим суграђанима желимо срећну и благословену 2021. годину, да Божић проведу у миру и радости, и да заједно у овој, и наредним годинама покажемо како заједништво нема цијену“, порујучују из овог требињског Удружења.

