U okviru „Dučićevih večeri poezije“, danas je u Narodnoj biblioteci Trebinje održana promocija „Književnih novina“, časopisa Udruženja književnika Srbije.
Na promociji su govorili predsjednik Udruženja književnika Srbije Miloš Janković, glavni i odgovorni urednik časopisa Bratislav Milanović, i rukovodilac Tribine Udruženja književnika Srbije Vidak Maslovarić.
„'Književne novine' su najstariji srpski književni list, a u ovom trenutku, nažalost, i jedini književni list koji izlazi na ovom prostoru. Prošle godine smo proslavili velikih 75 godina postojanja ovog lista, koji je od velikog značaja za našu književnost. Tim povodom, novine su digitalizovane, sva izdanja od 17. februara 1948. godine kada je izašao prvi broj, pa sve do maja ove godine. Oni koji su zainteresovani da se upoznaju sa književnim životom Jugoslavije, od 1948. godine pa do njenog raspada, ali i sa književnim životom Srbije mogu onlajn pronaći sva izdanja“, kazao Bratislav Milanović, glavni i odgovorni urednik časopisa.
On je dodao da su saradnici novina naši pisci, ali i oni iz drugih jezika i kultura Evrope i svijeta.
„Novine izlaze jednom mjesečno. Afirmišemo književno stvaralaštvo svih žanrova i književnih oblika. 'Književne novine' su nekada izlazile u tiražu od 15.000 primjeraka i najslavnija imena naše književnosti su objavljivala u njima – Ivo Andrić, Meša Selimović, Branko Ćopić, Desanka Maksimović, Isidora Sekulić, Vasko Popa, Duško Trifunović i mnogi drugi“, naveo je Milanović.
Svečana akademija u okviru manifestacije „Dučićeve večeri poezije“, koja je trebalo da bude održana sinoć, odgođena je za večeras, zbog Dana žalosti povodom tragedije u Novom Sadu.
U Kulturnom centru Trebinje večeras od 18 časova, u terminu koji je planiran za pjesničko veče, biće održana objedinjena manifestacija. U prvom dijelu govoriće pjesnici, nakon čega ide akademija sa izmijenjenim scenarijem prilagođenim tragičnom događaju u Novom Sadu, najavili su organizatori.
