Košarkaši „Leotara“ pobijedili su večeras pred svojim navijačima ekipu „Slobode“ iz Tuzle rezultatom 92:86, u utakmici 15. kola Lige 12 Prvenstva BiH.

leo-slo-2.JPG (241 KB)

Važna pobjeda protiv renomiranog rivala stigla je u pravo vrijeme – da prekine neprijatnu seriju Trebinjaca od tri uzastopna poraza u prvenstvu i unese više optimizma u tim pred odlučujuće susrete za plasman u završnicu bh. prvenstva.

U Bregovima je viđen pravi derbi meč sa puno borbe i preokreta. Gosti su još u prvoj četvrtini došli do prednosti od +13, do sredine druge Trebinjci preokreću rezultat, da bi se na odmor otišlo sa četiri poena više na kontu Tuzlaka – 44:48.

leo-slo-3.JPG (231 KB)

leo-slo-4.JPG (226 KB)

Za pobjedu tima Mira Vukoja ključna je bila treća četvrtina koju rješavaju u svoju korist rezultatom 29:18, a potom i 10 poena razlike do kojih domaći dolaze tri minuta prije kraja susreta.

Šef stručnog štaba „Leotara“ ističe da je trebinjski tim za protivnika večeras imao veoma ozbiljnu ekipu ABA2-ligaša, od prije mjesec i po dana pojačanu novim igračima i trenerom Damirom Mulaomerovićem, te da su za pobjedu u prvom redu presudni bili - borbenost i veliko srce njegovih igrača.

leo-slo.JPG (198 KB)

„Nama nije visio mač nad glavom, ali nam je važnost ove utakmice bila ogromna – zato što smo sa ovom pobjedom otvorili vrata ostvarenju naša dva glavna cilja. Borba za opstanak je, nadam se, više iza nas, a plaman u superligu, među šest ekipa, sada je realna ambicija. U narednim susretima trebamo još tri pobjede i nadam se da će to biti dovoljno za superligu. Mislim da ova ekipa može čak i više“, kazao je nakon utakmice Miro Vukoje.

Prvi put pred domaćim navijačima nastupila su i dva pojačanja „Leotara“, oba na poziciji krilnog centra - Stefan Lakić sa koledža „Samford“ i Ivan Pendić, ranije igrač portugalske „Madeire“, a koji je u premijeri pred trebinjskom publikom pobjedi „Leotara“ doprinio sa 18 postignutih poena.

Efikasniji od njega bio je samo Marko Rikalo sa 22 poena i 6 asistencija. Vladimir Aleksić je postigao 12, Marko Raičević 11, dok je Dejan Šakotić, zbog isključenja u prvim minutama trećeg perioda, ostao na 10 poena.

Sa 22 osvojena boda iz osam pobjeda i šest poraza, „Leotar“ je trenutno sedmi na tabeli, ali ima i utamicu manje u odnosu na glavne rivale za plasman u Ligu 6.