IMG_4843.jpeg (554 KB)

Iz Srpske pravoslavne crkvene opštine Trebinje obavještavaju vjerujući narod da će sutra, na Vidovdan, biti organizovana litija od Sabornog hrama Preobraženja Gospodnjeg do groblja u Podgljivlju.

Vidovdanska litija održavala se do Drugog svjetskog rata u znak sjećanja na Srbe postradale i obješene od 1914. do 1916. godine u Trebinju. Ove godine navršava se 110 godina od njihovog stradanja, zbog čega se vjerujući narod poziva da učestvuje u molitvenom hodu i obnovljenoj vidovdanskoj litiji, navodi se u obavještenju.

Večernja služba u Sabornom hramu počinje u 18.00 časova, a polazak litije je u 18.30 časova. Po dolasku litije, kod Spomen-kosturnice u Podgljivlju biće služen pomen nevino postradalima.