grigorije5

NEVESINJE │ Povodom Dana Republike Srpske, 9.januara, sinoć je u Gradskoj galeriji u Nevesinju otvorena izložba likovnih radova iz fundusa Međunarodne umjetničke kolonije „Pliva“.

Izložbu je otvorio vladika zahumsko – hercegovački i primorski Grigorije.

Akademski slikar Radmila Lizdek pojasnila je da je organizator ove Kolonije Milivoje Unković, napravio izbor radova, i da su zastupljena eminentna imena iz zemlje i inostranstva.

„Veliki broj posjetilaca večeras pokazatelj je da se uz mnogo ljubavi i dobre volje mogu napraviti velike stvari“, dodala je Lizdek.

pliva1

Likovnoj publici su predstavljena 22 umjenička djela, realizovana tehnikom ulje i akril na platnu, slikara Milivoja Unkovića, Danice Masniković, Katarine Đorđević, Beti Bricelj, Vidoja Tucakovića, Nevenke Prijić, Pavela Popa, Olge Đorđević, Mirjane Ćosić, Radovana Kragulja, Ranke Lučić, Radmile Lizdek, Jugoslava Vlahovića, Dragane Marković i Vesne Milunović.

Izložbu je organizovala Međunarodna umjetnička kolonija PLIVA koja od 2009. godine unapređuje kulturne sadržaje u RS kroz stvaranje međunarodne kolekcije umjetničkih djela.

Izložba će u Gradskoj galeriji biti otvorena do 4. februara 2016.godine.
Radio Nevesinje