-2.jpg)
Полицијски службеници Полицијске управе Требиње лишили су слободе три лица која су управљала путничким аутомобилима под дејством опојних дрога.
Како је саопштено из Полицијске управе Требиње, 24. јуна ухапшена су лица иницијала И.П, С.Д. и Ј.Д.
Током првих пет мјесеци ове године, на подручју које оперативно покрива Полицијска управа Требиње, због вожње под дејством опојних дрога лишено је слободе 11 лица, док је 27 возача ухапшено јер су одбили да се подвргну провјери на присуство дрога и психоактивних лијекова.
Из полиције подсјећају да је измјенама и допунама Закона о основама безбједности саобраћаја БиХ за управљање возилом под дејством опојних дрога прописана новчана казна од 2.000 КМ, забрана управљања возилом у трајању од шест мјесеци и два казнена бода.
