
13. Међународни фестивал ветерана фолклора, извођачких ансамбала, пјевачких група и солиста „Вече фолклора поред Требишњице“, завршен је данас концертом и додјелом награда и признања на градској пијаци.
У конкуренцији извођачких ансамбала, златну статуу „Јована Дучића“ освојио је КУД „Стеван Книћанин“ из Кнића, сребрну КУД „Пљевља“, а бронзану статуу КУД „Младост 1947“ из Суботице.
Код ветерана, најбољи је био ГКУД „Алат“ из Требиња, друго мјесто припало је Удружењу „Фолклорика“ из Новог Сада, а треће КУД-у „Захумље“ из Никшића.


У конкуренцији мушких пјевачких група, прво мјесто освојила је група „Сава Владиславић“ из Гацка, друго „Љуомирци“ из Требиња, а треће „Драгачевски вез“ из Лучана.
Код женских пјевачких група, прва награда припала је КУД-у „Глигор Милићевић“, из Билеће, друга КУД-у „Драгачевски вез“, из Лучана, а трећа групи „Зора“ из Крагујевца.
Пехар за најбољи оркестар освојио је КУД „Студеница“ из Ушћа, док је пехар „Марија Ристић“ освојио КУД „Крушик“ из Ваљева.
Током два фестивалска дана, на 13. Међународном фестивалу ветерана фолклора, наступило је око 2.000 учесника, односно, 29 ансамбала, пјевачких и фолклорних група, као и ветерана фолклори, гуслара и вокалних солиста.


