ТРЕБИЊЕ │ Херцеговину је током ноћи захватило невријеме са јаким ударима вјетра и кишом у јужним, а снијежним падавинама у сјеверним крајевима регије.

У Требињу је олујни вјетар, брзине до 70 км на сат, ломио грање и дизао цријеп.

 У Центру за обавјештавање кажу да немају информације о знатнијим штетама.

Највише посла данас имаће радници „Комуналног“ на уклањању нападалог лишћа и грања, а биљежимо и једну интервенцију ватрогасаца на крову Центра за информисање и образовање.

Сјеверни и виши крајеви регији од ноћас под снијегом, а највише га има на планинском превоју Чемерно – 15 центиметара.

У Требињу је јутарње мјерење показивало „зимских“ шест степени Целзијуса, а на „крову Херцеговине“ Чемерну три степена испод нуле.

У Требињу је за протекла 24 часа пало шест литара кише по метру квадратном, а у сусједној Билећи – чак 50 литара.

У „Херцеговинапутевима“ наводе да се, и поред снијега који од ноћас пада на сјеверу регије, саобраћај на свим путним правцима регије одвија се несметано.

Путеви се редовно чисте и посипају смјесом соли и абразивног материјала, а возачима се савјетује опрезна вожња и посједовање зимске опреме.

Билећа и Берковићи остали без струје

Општине Билећа и Берковићи од синоћ су без струје због квара на трансформатору који је у власништву „Електропреноса БиХ“, потврдио је за Радио Требиње извршни директор „Електро-Херцеговине“ за техничке послове Небојша Рикало.

Екипе предузећа „Електропренос БиХ“ су на терену.

Очекује се да би општина Билећа ускоро могла добити електричну енергију.

Радио Требиње