CSR.jpg (1005 KB)

Центар за социјални рад Требиње данас је на Тргу слободе постављањем инфо штанда и подјелом промотивног материјала обиљежио Међународни дан социјалног рада.

Директор ове јавне установе Зоран Анђушић истиче да су и овај дан искористили како би грађане упознали са правима и услугама које могу остварити у требињском Центру за социјални рад.

„Сваког трећег уторка у марту мјесецу обиљежава се Међународни дан социјалног рада. Посебно бих истакао да је за Центар за социјални рад Требиње из буџета за 2024. годину издвојено четири милиона КМ, од чега ће рекордних три милиона марака бити издвојено за 1.606 наших корисника. У односу на претходну годину, можемо рећи да се број корисника Центра за социјални рад повећао за пар процената“, рекао је Анђушић.

Тања Манојловић, социјални радник у Центру за социјални рад Требиње каже да је овогодишњи слоган Међународног дана социјалног рада -„Заједничка будућност за трансформативне промјене“.

„За нас је ово посебан дан и прилика да пошаљемо позитивну поруку о самој дјелатности социјалног рада. Свједоци смо да се дешавају велике промјене на нивоу социјалне, економске и породичне сфере које захтјевају прилагођавање службе и саме професије социјалног рада. Данас се на многим факултетима одржавају научни скупови управо на тему изазова и на који начин савремена пракса социјалног рада може одговорити на њих. Ово је прилика да ширу јавност информишемо о потребама оних који су другачији и да они нису брига само Центра за социјални рад и запослених у систему социјалне заштите“, навела је Манојловић.

Међународни дан социјалног рада обиљежава се трећег уторка у мјесецу марту, још од 1983. године с циљем подизања свијести о професији социјалног рада и друштвеном положају социјалних радника.

CSR 1.jpg (714 KB)