
Градоначелник Требиња Мирко Ћурић и представници градске Борачке организације положили су данас цвијеће на Споменик браниоцима Требиња у протеклом рату с циљем исказивања незадовољства због усвајања резолуције о Сребреници у Генералној скупштини УН.
Ћурић је рекао новинарима да је усвајање резолуције покушај демонстрације силе.
"Народ није гласао. Ово су гласали појединци по инструкцијама неке кухиње. Ту кухињу треба осудити и ти људи који су то наручили нису добродошли у Требиње", рекао је Ћурић.
Предсједник Скупштине градске Борачке организације Петар Вуковић рекао је да су се данас окупили да одају почаст погинулим борцима, али и да се жустро успротиве донесеној резолуцији о Сребреници.

"Сматрамо да геноцида у Сребреници није било нити ћемо на то икада пристати. Ова резолуција неће донијети ништа добро, помирење два народе у БиХ, нити мир у региону, чак ће изазвати неке конфронтације унутар УН", рекао је Вуковић.
Генерална скупштина УН данас је усвојила нацрт резолуције о Сребреници коју је бошњачки дио мисије БиХ при УН иницирао самостално, без одлуке Предсједништа БиХ, а чији су предлагачи Њемачка и Руанда.
За усвајање антисрпске резолуције у Генералној скупштини УН гласало је 84 држава, док је 87 било против и уздржано од укупнио 193 чланице УН.
Независна међународна комисија за истраживање страдања свих народа у сребреничкој регији у периоду 1992-1995. године, на чијем челу је био водећи израелски историчар и стручњак за Холокауст Гидеон Грајф, закључила је да се у Сребреници није догодио ни појединачни злочин геноцида нити геноцид уопште.
