
Пожарна линија на подручју Пољица, Седлара и Грмљана, дуга око пет километара, и даље је активна, а ситуација на терену изузетно озбиљна и непредвидива, изјавио је Дејан Кашиковић, командир Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Требиње.
Припадници ове јединице провели су цијелу ноћ на пожаришту, водећи непрекидну борбу са ватреном стихијом. Захваљујући њиховим великим напорима, одбрањени су сви објекти у сва три села, као и путна комуникација.
„У јутарњим часовима дошло је до наглог јачања интензитета пожара у рејону Горњих Грмљана, гдје су све расположиве снаге одмах ангажоване како би спријечиле даље ширење ватре“, навео је командир.
Он је упутио хитан апел власницима кућа и имања на угроженом подручју да без одлагања дођу и укључе се у одбрану својих имања.
„Ако желите да помогнете, дођите на терен и станите уз ватрогасце. Потребни су нам људи, а не позиви. Свака рука може одлучити да ли ће нечија кућа, дједовина и очевина бити сачувани или изгубљени“, поручио је Кашиковић.
Замолио је и све који гравитирају селима Пољице, Седлари и Грмљани да не позивају телефоном ради распитивања о стању, јер је у овом тренутку сваки минут драгоцјен.
Борба са ватром и даље траје, а ватрогасци су поручили да ће учинити све што је у њиховој моћи да сачувају сваки дом, село и људски живот.
