20241213_100340(1).jpg (248 KB)

У новембру су евидентирана 24 случаја нарушавања јавног реда и мира за која су пријављена 32 лица, од којих су 6 повратници и 3 малољетника, и стање безбједности се може окарактерисати као задовољавајуће, саопштено је на данашњој конференцији за штампу у Полицијској управи Требиње.

Из области безбједност саобраћаја, евидентирана је 31 саобраћајна незгода од којих једна са погинулим лицем, три незгоде са тешко и пет са лакше повријеђеним лицима. Укупан број настрадалих лица у саобраћајним незгодама је 17, што је више него за упоредни период прошле године, речено је на прес конференцији. 

Данас се могло чути и то да је Полицијска управа Требиње у новембру 2024. године евидентирала 28 кривичних дјела, а надлежним тужилаштвима поднесена су 23 извјештаја против 31 лица, 28 мушког и 3 женског пола.

Од укупног броја кривичних дјела, 14 је било по познатом извршиоцу, док је 14 по НН лицима од којих је 12 расвијетљено из текућег периода и 2 из претходне године.

Полицијски службеници ове Полицијске управе поднијели су 14 Извјештаја о предузетим мјерама и радњама. На новинарска питања данас су одговарали начелник Полицијске управе Требиње Синиша Лакета, начелник Сектора полиције Миодраг Јанковић и начелник Сектора криминалистичке полиције Љубомир Супић.